دوشنبه ٣٠ مهر ١٣٩٧  |    |  
حصول اطمینان از پایداری شبکه و خدمات مخابراتی در سایه حماسه حسینی
 
اخبار > آئین افتتاح پروژه های NGN/IMS و افتتاح همزمان شبکه های ابری و ویدئوکنفرانس کشور و 444 پروژه مخابراتی آذربایجان شرقی


  چاپ        ارسال به دوست

آئین افتتاح پروژه های NGN/IMS و افتتاح همزمان شبکه های ابری و ویدئوکنفرانس کشور و 444 پروژه مخابراتی آذربایجان شرقی

به گزارش سرویس فناوری نصر ، در سومین روز از دهه فجر اولین پروژه شبکه نسل آینده (NGN) و شبکه چند رسانه ای IP (IMS) کشوری که بخشی از پروژه کلان شرکت مخابرات ایران برای نوسازی شبکه کشور در سه استان آذربایجان شرقی ، خراسان رضوی و فارس راه اندازی شد که گام بزرگی در بهبود زیرساخت مخابرات کشور بوده، همچنین انتقال از سوئیچ های TDM به نسل جدید مبتنی بر IP می باشد که سرویس های جدیدی را برای مشترکین ، سازمانها ، به ویژه فعالین کشوری ارائه می نماید .

شبکه یکپارچه ویدیئو کنفرانس(شاوک) اکنون در سراسر کشور برای تمام سازمانها و مشترکین بدون حضور در مراکز مخابرات استانها همانند واگذاری تلفن در اختیار همگان قرار می گیرد .

در این مراسم در مجموع از 18 سرویس قابل واگذاری در IMS و پروژه های مخابراتی استان آذربایجان شرقی بهره برداری شد.

قابل ذکر است، از 444 پروژه بهره برداری شده در این مراسم علاوه بر شهر تبریز سایر شهرستانها نیز امکان استفاده از این خدمات را دارند. 

محمد فرقانی ، مدیرعامل شرکت مخابرات آذربایجان‌شرقی بیان کرد: تبریز اولین شهر در کشور است که نسل سوم تلفن همراه در آن نصب و راه اندازی شده است و برنامه هایی برای توسعه آن تدوین شده است که در برخی از شهر ها تا پایان شهر اقداماتی انجام می گیرد .

گزارش خبرنگار سرویس فناوری نصر می افزاید، درمجموع رقمی بالغ بر 140 میلیارد تومان برای افتتاح پروژه NGN/IMS و 444 پروژه در تبریز توسط منابع شرکت مخابرات ایران سرمایه گذاری شده است . در آذربایجان شرقی از سال 89 تا به امروز 458 میلیارد تومان در شبکه ثابت و همراه تلفن استان سرمایه گذاری شده است .

 

آیت الله شبستری: توسعه امروز کشور به برکت انقلاب اسلامی است

این گزارش حاکی است، نماینده ولی فقیه درآذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز گفت: توسعه امروزی کشور و گسترش خدمات رفاهی به نقاط دور افتاده به برکت انقلاب اسلامی است.

آیت الله محسن مجتهد شبستری با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران زمینه ساز پیشرفت و توسعه و فراهم شدن رفاه و آسایش مردم در تمام نقاط کشور شد، گفت: اینکه عده ای می گویند تغییری در کشور رخ نداده است، بی انصافی و ادعای نادرست است.
وی استقلال کشور را بزرگ ترین موهبت انقلاب دانست و گفت: در کنار ارزش های اسلامی حاکم در جامعه، نباید نقش استقلال کشور را در پیشرفت های علمی و عمرانی کشور نادیده گرفت.
آیت الله مجتهد شبستری با بیان اینکه در زمان رژیم گذشته همواره از پیشرفت های علمی دنیا عقب بودیم، گفت: امروزه همزمان با دنیا در عرصه فناوری های نوین گام بر می داریم.
وی صرفه جویی در وقت را یکی از مهم ترین آثار مثبت پیشرفت های مخابراتی دانست و در عین حال گفت: باید مراقب استفاده نادرست از این ابزارهای ارتباطی بود.
امام جمعه تبریز گفت: فناوری های جدید ارتباطی می تواند آثار منفی همچون ترویج مطالب مبتذل در جامعه، منحرف کردن دین اسلام از طریق تبلیغ اسلام های دروغین و افت تحصیلی دانش آموزان و به بیراهه کشاندن آنان را داشته باشد.
وی با اشاره به اینکه دشمنان درصدد ضربه زدن به دین اسلام هستند، گفت: 16 شبکه ماهواره ای در زمینه تبلیغ تشیع لندنی راه اندازی شده است.
نماینده ولی فقیه دراستان با اشاره به اینکه فناوری های جدید باید ترویج دهنده فضایل اخلاقی باشند، اظهارکرد: متاسفانه درآستانه انتخابات بازار شایعه پراکنی ها از طریق فضای مجازی گرم شده است که باید مردم هوشیار باشند.

 

ارتقای حفاظت از اطلاعات همزمان با توسعه زیرساخت‌های مخابراتی

گزارش خبرنگار نصر می افزاید، استاندار آذربایجان شرقی بر توسعه سیستم‌های حفاظت اطلاعات همزمان با توسعه زیرساخت‌های مخابراتی کشور تاکید کرد.
اسماعیل جبارزاده در آیین افتتاح پروژه‌های شرکت مخابرات استان، افزود: هرچه خدمات مخابراتی توسعه یابد به همان میزان آسیب‌پذیری در این بخش نیز افزایش می‌یابد.
وی خاطرنشان کرد: توام با گسترش خدمات ارتباطی و شبکه‌های مخابراتی، پیشگیری‌های لازم در خصوص جلوگیری از نفوذ اطلاعاتی نیز باید انجام شود.
جبارزاده توسعه شبکه‌های مخابراتی را ضروری دانست و در عین حال گفت: همزمان باید حفاظت از سیستم‌های اطلاعات و مخابرات در برابر حملات سایبری مورد توجه قرار گیرد.
وی در این راستا تصریح کرد: شرکت مخابرات همزمان با توسعه زیرساخت‌ها، خدمات حفاظتی نیز ارایه کند و همه دستگاه‌ها موظف به خرید این خدمات شوند.
استاندار آذربایجان شرقی در ادامه با تبریک فرارسیدن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و دهه فجر، از مسوولان شرکت مخابرات به خاطر اجرای طرح‌های توسعه مخابراتی در استان قدردانی کرد و گفت: هرکدام از خدمات شرکت مخابرات موجب حل بخشی از مشکلات استان می‌شود و قطعا مردم استان از این خدمات استقبال می‌کنند.
وی با بیان این که ارزش پروژه‌های مخابرات استان رقم بالایی است، افزود: اعتبارات هزینه شده در بخش مخابرات به اندازه 50 درصد از اعتبارات تخصیص یافته به استان است.
جبارزاده با بیان این که زیرساخت‌های مخابراتی از اولین خواسته‌های سرمایه‌گذاران است، گفت: با افتتاح پروژه‌های شرکت مخابرات بخش عمده‌ای از نیاز سرمایه‌گذاران رفع می‌شود.

نصب 34 میلیون تلفن ثابت در کشور

اسدالله دهناد، سرپرست شرکت مخابرات ایران،  با تاکید بر اهمیت و ضرورت ارتباطات در جهت رشد و پیشرفت یادآور شد .

وی بیان کرد: بیش از 34 میلیون تلفن منصوبه در سطح کشور وجود دارد که 30 میلیون شماره آن به مشترکان واگذار شده است و بیش از 5 میلیون آن در سال اخیر دایر می شود  و ادامه داد بیش از 9 میلیون پورت اینترنت پرسرعت ارائه شده است .

وی افزود: از سال 88 تا 95 ، 13 هزار میلیارد در حوزه توسعه مخابرات سرمایه گزاری شده و برای پنج سال آتی این بودجه 15 هزار میلیارد در نظر گرفته شده است .  

سرپرست شرکت مخابرات ایران ، به مناسبت هفته ارتباطات از اجرای 5 هزار پروزه مخابراتی در سطح کشور  اردیبهشت سال 95  خبر داد .

 

بهره برداری از شبکه تلویزیونی تعامل ایران

در ادامه مراسم ، سید مصطفی سید هاشمی ، رئیس هیات مدیره شرکت مخابرات ایران از راه اندازی شبکه تلویزیونی تعاملی کابلی در خانه ها و موبایل ها (IPTV) در 21 بهمن امسال خبر داد .

وی بیان کرد :در این شبکه تلوزیونی بیش از 32 هزار فیلم وجود دارد از جمله آنان سخنان مقام معظم رهبری، فیلم ها آموزشی از مقطع ابتدایی تا دکترا می باشد که هزینه پرداختی آن ماهانه 5 هزار تومان می باشد .

وی افزود: با همکاری مسئولان امنیت کشور شبکه مخابرات از ایمنی کامل برخوردار است و تا کنون هیچ گزارش سوء ای در این زمینه نداشتیم . بعد از بهره بره برداری پروژه SLI امنیت اطلاعات از وضعیت نقره ای به طلایی خواهد رسید. لذا این پروزه از امنیت98.5درصد برخوردار است .

رئیس هیات مدیره شرکت مخابرات ایران اذعان داشت:به منظور حمایت از حرکت های اینچنینی مبلغ 180 میلیون تومان در اختیار مدیرعامل شرکت مخابرات آذربایجان‌شرقی قرار گرفته است تا به عنوان پاداش از فعالان این حوزه در این حوزه حمات نماید.

این گزارش می افزاید، در ادامه با برقراری ارتباط با مرکز مخابرات شهریار کلانشهر تبریز توسط آیت الله مجتهد شبستری با پدر یکی از شهدیان کلانشهر تبریز، به صورت آنلاین شبکه ابری ویدیو کنفرانس افتتاح شد .

در پایان این همایش تفاهم نامه ای بین استانداری آذربایجان شرقی و شرکت مخابرات ایران در راستای احداث هتل پنج ستاره در تبریز به مناسبت  آمادگی برای معرفی تبریز به عنوان شهر نمونه گردشگری در سال 2018 امضا شد.


١٢:٣٧ - دوشنبه ١٩ بهمن ١٣٩٤    /    شماره : ٣١٣    /    تعداد نمایش : ١٠٤٢ 
 
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
نماد اعتماد
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 3178979
 بازدید امروز : 821
 کل بازدید : 7403007
 بازدیدکنندگان آنلاين : 22
اوقات شرعی
نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
 
كلیه حقوق مادی و معنوی این سـامانه متعلق به مخابرات استان اردبیل می بـاشد
Copyright © 2012 www.ardabil-tci.ir